PhotoMur

Chcesz mieć najładniejsze zdjęcia? You are WELCOME!


Czerwiec 16, 2020

Jak pozować?

To pytanie zadaje każdy, kto zdecydował się zwrócić do profesjonalnego fotografa.

Zawsze jesteś nieśmialy na sesjach zdjęciowych? Nie umiesz pozować? Zapraszam po zapoznania się!

    photo_2020-06-03_17-44-16    AfterlightImage (1)

3 proste wskazówki, jak pozować:

🙂 Aby rozpocząć, znajdź SWOJEGO fotografa. Rozmawiaj z nim (przynajmniej) telefonicznie, a nie korespondencyjnie. Więc lepiej zrozum, czy możesz czuć się komfortowo. Sprawdź u fotografa, czy pomoże on uzyskać porady dotyczące zachowania przed aparatem.
🙂 Wygodne ubrania i buty. Tak tak! Powinieneś czuć się swobodnie poruszając się i chodząc, szczególnie jeśli sesja zdjęciowa nie jest w studio, ale na przykład w parku.
🙂 Zakręć się wokół lustra w domu (Tak! Nie ma w tym nic złego) i przekonaj się, po której stronie wyglądasz najlepiej.

2ec50f50d3505c5ac7776fa8526c92ca 847f7d8bcb96f64be84008b6771b700f

 

I. MAKIJAŻ: DLACZEGO PANDY SĄ SŁODKIE TYLKO W ZOO

Powiedzmy sobie otwarcie: kadr fotograficzny rządzi się swoimi prawami i nie zawsze to, w czym „na żywo” wyglądasz genialnie, sprawdzi się w obiektywie. Najbardziej stylowym gwiazdom zdarzyło się paść ofiarą aparatu. Bezlitosny flesz zdołał zamienić puder na twarzy Angeliny Jolie w mąkę i zrobić pandę z Evy Longorii. Unikniesz takich wpadek jak nierówne kreski eyelinera, albo plamy od różu, jeśli będziesz staranna i dokładna. Szykując się do wyjścia sprawdź swój makijaż w dziennym (jeżeli masz możliwość) i sztucznym oświetleniu. Zawsze wybieraj kosmetyki idealnie dopasowane do odcienia Twojej cery. Szczególną ostrożność zachowaj, jeśli konturujesz twarz: precyzyjnie nakładaj bronzer i dokładnie rozcieraj podkład na linii żuchwy. A gdy chcesz ukryć cienie pod oczami i stosujesz jasny rozświetlacz pod oczy, pamiętaj żeby na zdjęciach z fleszem nie podnosić głowy przesadnie do góry.

II. MINA: DZIUBEK I RYBKA, CZYLI PHOTOSHOP W REALU

Dziubek to bez wątpienia jedno z najbardziej osławionych, internetowych zjawisk 😉 Chodzi oczywiście o charakterystycznie wydęte usta na fotkach typu selfies. Ośmieszany i jednocześnie uwielbiany przez miliony użytkowników Instagramu, doczekał się pokaźnego portfolio. Dzięki takiemu grymasowi wargi wydają się pełniejsze, a twarz szczuplejsza, chociaż – jak twierdzą złośliwcy – najczęściej też odrobinę niemądra 😉 Moim zdaniem dziubek może być zabawny, ale wszystkiego trzeba używać z umiarem. Może dlatego komentarze „o, dziubek musi być” zaczęły być już nudne i gwiazdy wymyśliły nową, bardziej subtelną metodę: tzw. fish gape face (czyli twarz „na rybkę”). Polega to na delikatnym (!) rozchyleniu ust, rozluźnieniu szczęki i rozmarzonym spojrzeniu. W ten sposób można zdecydowanie wyostrzyć rysy twarzy i dyskretnie pochwalić się śnieżnobiałymi zębami. Na pewno kojarzysz to z Internetu, w końcu od dawna pozuje tak Gigi Hadid i Kendal Jenner. Jeśli boisz się, że kombinując z półotwartymi ustami będziesz wyglądać głupio, mam dla Ciebie inną radę: po prostu szczerze się uśmiechnij! Nic tak nie ozdobi Cię na fotkach, jak zrelaksowana, szczęśliwa twarz 🙂 Najlepiej jeśli przy okazji lekko podniesiesz brodę, wyciągniesz szyję i obowiązkowo opuścisz ramiona, a żaden podwójny podbródek nie zaskoczy Cię na pamiątkowych polaroidach. Pamiętaj też, że buzia wyglada na świeższą i młodszą, jeśli pozując, lekko podniesiesz brwi. Przy okazji radzę Ci zawczasu zadbać o ich kształt i ewentualne wypełnienie ubytków cieniem lub kredką. Brwi są oprawą twarzy i decydują o jej wyrazie, a dobrze wymodelowane potrafią „robić” za cały makijaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *